Okaspuud


-on materjalid, mis sisaldavad vaiku. Kui kasvavat okaspuud mehaaniliselt kahjustada, siis moodustub vigastatud pinnale vaigukiht. Vaigu eesmärgiks on kaitsta puitu kahjustuste eest. Tänu vaigu sisaldusele on okaspuidust materjalid vastupidavad välistingimustes. Okaspuidust valmistatakse peamiselt välisuksi ja aknaid. Tema kerge kaalu tõttu kasutatakse laialt ka mööblitööstuses liimpuitkilpidest mööbli valmistamisel.


Männipuit - on pehme ja hästi töödeldav, kuid omaduselt võrdlemisi tugev. Vaigusisaldus teeb puidu vastupidavaks välistingimustes. Puit on kollaka värvusega.


Kuusepuit - on pehme ja veidi jääb alla männile. Kergesti töödeldav. Kuuse puit on valge, nõrgalt kollaka varjundiga.


Lehtpuud


- on ehituselt kiulised ja puidu süü on tunduvalt keerulisem kui okaspuul. Kiuline ja tihe puit annabki puitmaterjalile suhteliselt suure mehhaanilise tugevuse. Puidukiud moodustavad lehtpuu massist ~65%. Puidu tugevuse ja massi suhe annavad olulise eelise okaspuidu ees. Lehtpuust valmistatakse peamiselt treppe, mööblit, siseuksi.


Saarepuit - on massilt raske ja omaduselt tugev, ilusa tekstuuriga. Kasutatakse laialdaselt treppide ja mööbli valmistamisel. Samuti sobib ideaalselt muude sisustuselementide valmistamiseks. Puit on vahelduvalt valge ja helepruuni tooniga.


Tammepuit - Tammepuit – on oma omaduselt väga tugev ja raske, kvaliteetne ja hinnatud materjal. Tammepuidust valmistatakse peamiselt treppe, siseuksi, mööblit ja muid sisustuselemente. Puit on ühtlase helepruuni tooniga


Kasepuit - on massilt raske ja tugev materjal, veidi jääb alla saarepuidule. Puit on halvasti töödeldav just keerulise ja ebakorrapärase ehituse tõttu. Kasepuidust valmistatakse peamiselt treppe, mööblit ja muid sisustuselemente. Sobib ainult sisetingimustesse. Puit on värskelt lõigatult valge tooniga, kuid ajapikku muutub veidi hallikamaks.


Compreg OÜ | Tel: (+372) 5223682 | Email: compreg.compreg@gmail.com